Minitab Inc

Minitab logo

Oprogramowanie Minitab 19 posiada zaimplementowane importowanie plików Excel oraz całych baz danych, co pozwala na zredukowanie czasu potrzebnego na wprowadzanie danych. Rozbudowane narzędzie generujące wykresy daje wgląd we wszystkie procesy, a ponadto umożliwia ich ulepszanie. Oferowana licencja jest dożywotnia. Za dodatkową opłatą dostarczamy Certyfikat Legalności i wysyłamy program na płycie CD w miejsce wskazane przez klienta.

Program daje użytkownikowi wiele możliwości zmiany standardowych ustawień oraz dopasowania funkcjonalności do personalnych preferencji poprzez ustawienie nowych skrótów klawiszowych oraz indywidualne skonfigurowanie istniejących pasków narzędzi. Minitab 19 posiada opcje ułatwiające tworzenie szczegółowych raportów. ReportPad pozwala na dołączanie do nich wyników generowanych przez Minitab 19 w trakcie trwania sesji. Użytkownik może również skopiować raport do dowolnego edytora treści. Dane oraz wykresy mogą być przesłane bezpośrednio do programu PowerPoint, a zatem dzielenie się wynikami z członkami zespołu jest bardzo łatwe.

Wszystkie wykresy aktualizowane są automatycznie po wprowadzeniu nowych danych, dzięki czemu użytkownik nie musi tracić czasu na ich synchronizowanie. Dokonywanie analizy danych statystycznych z Asystentem Minitab 19 jest łatwe, nawet dla osób, które nie są ekspertami w tej dziedzinie. Interaktywne drzewko decyzyjne pomaga wybrać odpowiednie narzędzia statystyczne. Asystent prowadzi użytkownika krok po kroku, dokładnie interpretując wyniki. Liczne zaawansowane raporty ułatwią zrozumienie przeprowadzonej analizy i wyciągnięcie prawidłowych wniosków. Asystent zwróci uwagę na wszelkie odstępstwa od normy w danych, a także zasugeruje wprowadzenie poprawek.

Funkcja projektowania eksperymentów umożliwia badanie, jaki wpływ mają rozmaite zmienne na zmienną wynikową. W Minitab 19 dostępne są cztery rodzaje eksperymentów: powierzchni odpowiedzi, mieszaniny, czynnikowy oraz Taguchiego.

Oprogramowanie umożliwia obiektywną ocenę jakości produktów, co pozwala sprawdzić, czy spełniają one oczekiwania klientów. Wykorzystuje się do tego m.in. takie narzędzia jak: wykresy kontrolne, analizy systemu pomiarowego oraz trwałości. Atrybuty wykresów użytkownik może zmienić i dostosować do własnych potrzeb.

Program Minitab 19 stosowany jest z powodzeniem zarówno w branżach biznesowych, jak i w nauce oraz wszędzie tam, gdzie niezbędna jest głęboka statystyczna analiza danych. Dostępne narzędzia znacznie usprawnią procesy decyzyjne w każdej organizacji.