SolarWinds

solarwinds

Solarwinds jest wiodącym dostawcą wydajnego i niedrogiego oprogramowania do zarządzania infrastrukturą IT.

Ich produkty dają organizacją na całym świecie, niezależnie od typu, wielkości i złożoności infrastruktury IT, moc monitorowania i zarządzania wydajnością ich środowisk IT, zarówno w siedzibie firmy, w chmurze jak i w modelach hybrydowych.

Web Help Desk

– webowy menadżer wpierający obsługę pomocy technicznej.

Usprawnia proces obsługi ticketów pomocy technicznej począwszy od zgłoszenia problemu aż do jego rozwiązania.
Zawiera w pełni konfigurowalne formularze, które można w łatwy sposób dostosować do własnych potrzeb.
Zarządzanie pełnym cyklem życia sprzętu i oprogramowania
Wspiera wyszukiwanie problemów w bazie wiedzy
Przystępna cena – licencja płatna od użytkowników technicznych, bez ukrytych kosztów za logowania się użytkowników lub menadżerów.

DameWare Remote Support [dawniej DameWare NT Utilities]

DameWare Remote Support to program do zarządzania systemem dla Windows NT/2000/XP/2003, który umożliwia administratorom wyjść poza ograniczenia Microsoft Management Console (MMC). DNTU to zintegrowany zbiór narzędzi administracyjnych Windows NT, wyposażony w „łatwy w użyciu”, scentralizowany interfejs do zdalnego zarządzania serwerami WindowsNT/2000/XP/203 i stacjami roboczymi. DNTU oprócz zwiększonej funkcjonalności standardowych narzędzi administracyjnych Windows NT/2000/2003 serwer oraz NT/2000/XP stacji roboczych, posiada dodatkowe narzędzia takie jak: DameWare Mini Remote Control i NT Utilities Exporter.

KIWI CATTOOLS

Kiwi CatTools jest aplikacją, która umożliwia automatyczne zarządzanie konfiguracją urządzeń takich jak routery, switche i zapory. Oferuje ona wsparcie dla urządzeń firmy Cisco, 3Com, Extreme, Foundry, HP, Netscreen, Multicom i innych. Pozwala ona między innymi na automatyczne tworzenie kopii zapasowych konfiguracji urządzeń i powiadamianie przez email o każdej zmianie, wysyłanie komend przez Telnet lub SSH do wielu urządzeń jednocześnie, zaplanowaną zmianę konfiguracji, zmianę haseł do wielu urządzeń jednocześnie i wiele innych. Program działa w normalnym trybie pod systemami Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP/2003 Server oraz jako usługa pod systemami Windows NT4/2000/XP/2003 Server.

KIWI SYSLOG SERVER

Kiwi Syslog Server to darmowy program do przeglądania log-ów dla Windows. Przechowuje i wyświetla logi z wiadomości systemowych otrzymywanych z ruterów, switchy, hostów Unix i dowolnych innych urządzeń wyposażonych w „syslog”. Program posiada wiele funkcji m.in.: PIX firewall logging, LinkSys home firewall logging, SNMP Trap i TCP support, SNMP MIB parsing, itd.