GhislerSoftware

Total-Commander

Total Commander to zaawansowany menadżer plików.

Podstawowe funkcje programu:

  • dwa okna do zarządzania plikami
  • obsługa wielu języków w tym j. polskiego
  • poprawiona funkcja wyszukiwania (działa dużo szybciej i sprawniej niż ta standardowa zawarta w systemie operacyjnym)
  • porównywanie plików / synchronizacja katalogów
  • szybki podgląd z wyświetlaniem bitmap
  • obsługa archiwów typu: ZIP, ARJ, LZH, RAR, UC2, TAR, GZ, CAB, ACE + plugins
  • wbudowany klient FTP z obsługą FXP i Http proxy
  • równoległe połączenia portów, narzędzie obsługi zmiany nazw wielu plików
  • i wiele innych ciekawych funkcji

 

Czytaj więcej o Total Commanderze na stronie http://www.totalcommander.pl/

Total Commander powstał z myślą o usprawnieniu zarządzania plikami pisanymi pod Windowsa i wykorzystywanymi na tej platformie. W dużym uproszczeniu przypomina on standardowy menedżer, jednak zapewnia znacznie więcej opcji. Na przykład posiada wbudowaną opcję importowania i eksportowania paczek plików oraz porównywania ich zawartości. W ten sposób Total Commander pozwala na efektywniejszą obsługę wszelkich pakietów danych.

Program domyślnie umożliwia pracę w dwóch oknach wyświetlanych jednocześnie, nawet jeśli posiadają różne lokalizacje. Ułatwienie obsługi odbywa się za pomocą skrótów klawiszowych, dzięki którym można szybko usuwać, kopiować, edytować, porównywać i podglądać wszystkie pliki. Na dodatek Total Commander dysponuje dwiema bibliotekami ikon, które poprawiają ich oryginalny wygląd. Są one znacznie przejrzystsze i czytelne.

Desktopowa aplikacja używana jest najczęściej do kompresji/dekompresji plików oraz ich łączenia/dzielenia. Kompresja odbywa się domyślnie w ZIP, TAR, GZ i TGZ, ale po zainstalowaniu dedykowanej wtyczki można skorzystać z pozostałych formatów. Dzielenie plików przydaje się z kolei w sytuacjach, w których okazują się one za duże, aby przesłać je np. przez maila ze względu na ograniczoną pojemność skrzynki. Total Commander pozwala na niemal dowolny podział. Wybiera się spośród jednej z dostępnych opcji dzielenia lub podaje się preferowaną wartość.

Program polecany jest każdemu, kto potrzebuje zaawansowanych narzędzi do zarządzania plikami.

WYMAGANIA SYSTEMOWE TOTAL COMMANDERA

Program służy do obsługi plików wyłącznie na platformie Microsoftu – Windowsie. W zależności od wersji programu można go uruchomić na innych wydaniach systemu operacyjnego.

16-bitowy Total Commander został przygotowany tylko na Windowsa 3.1.
Z kolei 64-bitowa wersja uruchomi się na 64-bitowych systemach Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 oraz 10.
Menedżer 32-bitowy jest uniwersalny: działa zarówno na edycjach 32-bitowych, jak i 64-bitowych, w tym na Windowsie 95, 98, ME, NT 3.51/4, 2000 i wyżej wymienionych.